טיול עצמאי שומרי מסורת לסין – רבקה וחביב שויקי – אוגוסט 2011

נעמה שלום,
עבר יותר מחודש מאז חזרנו לארץ ועדיין לא נרגענו מהחוויה.
ההכנה שעשית לנו לפני הטיול התבררה כמועילה ונחוצה. ההצעות שלך למסלולים מחוץ לעיר היו טובות מאוד, והשילוב של טיול עצמאי בערים הגדולות וטיול עם מדריכים במקומות האחרים היה מוצלח ביותר.המדריכים הצעירים עשו עבודה נהדרת, והיה משעשע גם בשבילנו ולא פחות בשבילם להיות מודרכים על ידי אנשים בגיל הילדים שלנו.
מלבד ההדרכה וההסעה המפגש איתם איפשר לנו לשמוע על החיים שלהם ושל הוריהם. שמענו מהם על החיים של סטודנטים בסין ועל חיי הוריהם בכפר, מגדלי תולעי משי, שהם בני המיעוט ג’ואנג.
בייג’ינג מפתיעה ומרתקת. ניחוח הטיגון של דוכני האוכל צרוב בזכרון. המולת הבוקר בשוק של טונשי, הרפתקת חציית כביש בין האוטובוסים והאופנועים שיש להם חוקי תנועה משלהם… ההר הצהוב – נוף שונה מכל מה שהכרנו, קסום גם כשהוא מכוסה ערפל סמיך וגם כשמתבהר. לינה בכפר בהונגצ’ון, הפסגות המשונות שצומחות מתוך המישור של גווילין ויאנגשו. מרפאות שיניים עם חזית פתוחה לרחוב הראשי. המופע המרהיב “רשמים” ביאנגשו.
הארגון של הכל – טיסות, מלונות, הדרכה היה מדוייק וללא תקלות.
למען התיירים הדתיים הבאים שלך: לא כל כך מסובך למצוא מסעדות צמחוניות, אבל הקנייה בסופר מרקט הרגיל בעייתית כי הכיתוב על רוב האריזות הוא בסינית בלבד. מומלץ לקחת כף חשמלית וסיר קטן כדי לבשל במלון דברים קטנים כמו תפוחי אדמה וביצים קשות, ולהביא קצת אוכל מישראל.
שמירת שבת דורשת התארגנות מורכבת – הכל מופעל אלקטרונית – הכניסה למלון עם דלת אוטומטית, מגורים בקומה גבוהה, הכניסה לחדר עם כרטיס אלקטרוני, עין אלקטרונית בשירותים, ועוד.
תודה,
חביב ורבקה שויקי.

facebook
youtube
contact us
contact us