טיול לסין – בהדרכת ליאור וקסלר – ספטמבר 2013

לנעמה דור, שלום.
למרות ‘שהחוויות בדרך’ טרם נספגו ונטמעו לגמרי,
אנו חשים חובה נעימה לומר תודה גדולה על חוויה גדולה, שעברנו לאחרונה בסין המרתקת. הטיול, או ליתר דיוק ‘המסע’, שארגנת לנו בחודש ספטמבר 2013, במטרה להכיר ולחוות את סין המודרנית בצד זו העתיקה, היה פשוט מאלף.
חוויות בכול קשת הצבעים, הטעמים, המראות, האנשים, הניחוחות, הנופים, הדתות, המנהגים, המופעים והמסורות, נגלו לעיננו בסוג של ריקוד מופלא וחוויתי, עדין ומתמשך.
תודה גדולה על הדיוק שבארגון, על בחירת היעדים, על רמת המלונות, על האינטנסיביות וניצול הזמן, מבוקר עד לילה, על המתנות הקטנות שבדרך. אין ספק שהרבה כישרון, ניסיון, ידע ובעיקר אהבה גדולה לתת ולהעניק למטייליך, ניכרים בביצוע המסע הזה.
ומעל לכול תודה גדולה וענקית, מכולנו, על הובלת המסע הזה ע”י ליאור (עלמא) וקסלר, מדריכת הטיול. מעולם לא פגשנו מדריכה כל-כך מסורה לתפקידה, מקצועית, אנושית, חמה, בעלת ידע מעמיק בכול תחום רלוונטי לטיול: גיאולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה, בוטניקה, בישול, שווקים ומסחר, תרבות, שפות ודתות. היכולת של ליאור להעביר ידע, לספר סיפורי אגדות, להתאים את התוכן, למקום המתאים ולזמן הנכון הינו מופלא. הקשב שלה לצורכי המטיילים, יכולת האלתור בעת הצורך, הענקת סיוע אישי לכול טייל, לפי צרכיו, ראוי לכול שבח. ליאור אוהבת את תפקידה ועושה את המירב שכול אחד ואחד יחווה את סין המרתקת עד תום.
אנחנו מאחלים לכן עוד הרבה שנים של עבודה פוריה בתחום המסעות לסין. הלוואי שתוציאו עוד הרבה מטיילים למסעות דומים וחוויתיים שכאלה. רק מי שעבר את המסע בעזרתכן יודע להעריך את הערכים המוספים שיש ל- ‘חוויות בדרך’ לעומת המתחרים האחרים הקיימים בשוק. התמורה למחיר היתה מלאה ומעבר לכול הציפיות שלנו וההנאה היתה צרופה ואמיתית.
תודה על הכול.
מש’ הירש. הוד השרון.

לנעמה וליאור היקרות.
תודה מקרב לב על טיול מהנה, מלמד, מושקע ומקצועי.
אכן היו לנו שפע של חוויות בדרך
מאריה עדיה ואורנה

נעמה,
לגבי הטיול, הוא תוכנן למשעי עד הפרטים הקטנים ביותר.
האתרים מענינים, מלבד אלו בביג’ינג שאותי אישית לא ענינו וניתן לקצר משמעותית את השהות בביג’ינג. במקומם רצוי היה לבקר בכפרים נוספים אולי גם אירוח קצר בבתים של מקומיים.
בתי המלון ברמה גבוהה וללא התפשרות.
ארוחות הערב טובות מלבד אלו של הימים הראשונים שמשום מה נראה כי חסכו בהן.
ליאור, למרות שעוררה בי התנגדות בהתחלה בגלל רוח הפיקוד הצבאי שהשרתה מסביב, אני מלא הערכה אליה על המסירות לקבוצה, על הדאגה שהכל יתקתק כמו שצריך, על זה שלא עיגלה פינות ו”סחבה” את הקבוצה גם בסופם של ימים ארוכים לעוד סיור ועוד מדרגות ועוד מאמץ מצידה למרות שיכולה היתה ל”החליק” ולסיים את היום. לא היה ערב אחד שלא דאגה לוודא שעדיה קיבלה מיטה נוחה ואם לא נראה לה, היא דאגה להחליף. כל אלה בלי לדבר על הידע הרב שיש לה בנושאים הרלוונטיים, בהיסטוריה ובאקטואליה של המקומות אותם ביקרנו ועל ההתעקשות שלה לשתף אותנו בידע זה.
לגבי המדריכים המקומיים, הם היו פשוט מעולים, כולם ללא יוצא מן הכלל. מה שהטריד מאד ביחס אליהם הוא העובדה שהם לא ישבו לאכול איתנו בארוחות הערב, לטעמי זה פשוט לא הגיוני בלתי מתקבל על הדעת. לא ברור לי מה הסיבה אבל אסור שזה יקרה בעתיד.
לגבי שירותי המשרד, הכל עבד כמו שעון אז כנראה שהשירות היה מעולה.
תודה,
אריה יוסטר

שלום ובקר טוב נעמה
ראשית תודה על כל סידורי המשרד שנתנו לאדם ללא גישה למחשב ובעל גישה מוגבלת לנייד, כל הבקשות מולאו.
המדריכה היא משהו מיוחד אדם שלא פגשתי כמותו מזה זמן רב. אורך רוח סבלנות הסברים במידה
מושכת את כולם אחריה ודואגת לכל הצרכים ולו הקטנים ביותר ולאחר שבקשה אותם מהמלון/מסעדה/אתר בודקת פעם נוספת שדברים בוצעו וזאת גם שראשה ובטנה כואבים או שחשה חום וסחרחורת אין רבים כמוה ואשר להסברים וההדרכות ידיעותיה רבות אך כמו חכמים וגדולים לא מתביישת להודות שאינה יודעת אך לא שוקטת ובהזדמנות הבאה משלימה את החסר.במקרה של תקלה במקום מיד נתנה פתרון הולם ובלבד שלא נפסיד זמן. חגיגת יום ההולדדת עם העוגת קרםם מקושטת בעגבניות שרי והמתנה הצנועה וזר הפרחים לכלת השמחה היתה הפתעה מענינת לקבוצה ייתכן שהיו עוד מקרים של החלטות רגע אחרון ששפרו את הטיול ואנו כמטיילים לא ידענו עליהם. החינוך והכריזמה של המדיכה/מנהיגת הקבוצה השפיעה הרבה אווירה טובה ונעימה לכל המסע
המלונות היוטובים ובמקרה אחד מעל לכך חדרים מרווחים מים חמים גישה לאינטרנט סדורי כביסה נאותים אפשר אולי להסדיר יותר סידורי כביסה מקומיים ולא דרך המלון אך גם במלון הסידורים והמחירים סבירים
חסרו לנו בארוחות הבקר הירקות למדנו עם הזמן שעגבניות שרי יש לחפש בין הפירות אבטיח אגס מלון וכולי. חסרו לנו הגבינות והיוגורטים שלא היו בכל מקום גם דגני בקר לא היו בכל המקרים אך לרוב היו .
מדריכים מקומיים היו טובים נעימים וסייעו לנו רבות בעקר ג’ו בהר הצהוב וליאון בשנחאי
הנסיעה ברכבת המהירה היתה חוויה מהנה ואם ניתן לבצע יותר נסיעות ברכבת מאשר בטיסות הדבר היה מועיל הטיסות מחייבות הגעה של כשעתיים לפני הזמן וסידורי תיקים מיוחדים דבר שאינו נחוץ ברכבת
שוב תודה על תכנון מסלול מענין
מילוי הזמן (בלי אופציות) ובלי ארוחות נוספות כמעט הכל היה מכוסה וכלול במחיר
בברכה
מיכה טאובר

היי נעמה,
רציתי להודות ולומר שהיה טיול מהמם,
נהנינו מכל רגע מהכל, ליאור היתה מדריכה מדהימה,
וכמובן שנמליץ עליך בחום לכל מי שירצה לנסוע לסין,
חיבוק ענק,
יפה ואורי הוברמן.

היי נעמה
הייתה חויה בלתי נשכחת (בעצם הרבה חויות) שעלתה על כל הציפיות, אפילו שהיו לנו הרבהגם מאתגר -כי היה טיול לא קל, אבל בעקר מרתק ומהנה – למדנו כל כך הרבה וחוינו הרבה צדדים של סין שלא חשבתי לפגוש
הידע הרב בתחומים רבים שהועבר לנו בצורה מצויינת, והיחס והדאגה של ליאור לקבוצה היו יוצאי דופן, כולנו הרגשנו כך וזכינו גם לקבוצה קטנה ונחמדה וגם למדריכה נפלאה מכל הבחינות.
מאוד אהבנו את כל מה שהיה טבע – הר אמישן/הרי הדרקון והסביבה, היאנגצה וערוץ דילוג הנמר, גבעת הירח, השייט בגיולין, גם יום הבישול הביקורים בכפרים והצצות לבתים של העמעמים,השווקים, 798 ולפגוש את הדת ברב צבעיה וצורותיה .בקיצור כמעט הכל.
גם מאוד נהנינו מכל ההופעות – למרות שחששתי שיהיו ממוסחרות לגמרי היו מרשימות ומרגשות ומלמדות על עוד פנים בתרבות סין.
בדיעבד הרגשתי שחסר לי לפגוש גם אנשים/משפחה ממעמד הביניים ולהבין ולראות את חיי היום יום שלהם – בית, עבודה, קניות. לא יודעת אם ואיך אפשר לעשות את זה אבל אולי המדריכים המקומיים יכולים לעזור.
תודה לך על הכל ואולי נפגש במפגש קבוצה
ננסי ויעקב

facebook
youtube
contact us
contact us