טיול לסין בהדרכת נעמה דור – קבוצת קונג פו מכללת ילון – יולי-אוגוסט 2011

נעמה,
הגיע הזמן לומר שוב שלום, ובהזדמנות זו אנו רוצים לנסות ולהביע במילים כמה רבות הן התודות ועמוקה ההערכה על הארגון המקצועי, הליווי הקשוב, התמיכה, העזרה, הידע העשיר וההנאה המרובה שחווינו עימך בדרך. זו הייתה חוויה מקסימה, מהנה, מעשירה ומיוחדת ואנו מודים לך מאד על כל פועלך ותרומתך לחוויה. לנסות להסביר חוויה כה עמוקה ומעשירה במילים פשוטות כמוהו הניסיון לחצות את ערוץ הנמר המדלג בסירת רלכן, ומאחר וארגון, ליווי והדרכת טיול זה היה לא פחות ממלאכת אמנות, מן הראוי שתונצח עם פורמט משלה: הנעמה – גווה!
משפט 1: “ז’ו בה” – תנועה עוצמתית העובדת בשיטת ההתניה הקלאסית, מצוינת לשינוע אנשים.
משפט 2: “הלו”ז למחר” – משפט קריטי מאין כמוהו, הטומן בחובו חכמה אדירה ומאפשר הנאה רבה למי שנענה לו. דורש מומחיות מיוחדת לפני שמנסים לתרגל אותו לבד.
משפט 3: “איך היה…(החדר/האוכל)” – משפט המסמל חשיבה פרקטית לצד תמיכה ועזרה. עובד מצוין בליווי אלמנט עיצוב פנים/מלח.
משפט 4: “תעשו קצת חנדל’ך”- משפט חכמה עתיק המספק גישה איכותית לאוצרות בסביבתנו, משפר את ההרמוניה ומעלה את מדד החיוכים.
משפט 5: “שקית נשנושים” – משפט חזק המייצג אנרגיית יין, יאנג ומונו סודיום גלוטומט. משפט זה מאפשר להמשיך הלאה במינימום מאמץ והרבה הרגשת טיול שנתי. פטינג.
משפט 6: “קמים בחמש” – משפט זה יוצר העמקה אל תוך הנפש ומפתח באדם כוח רצון צבאי, יכולות מיסטיות והכי חשוב – צפייה בנופים ואתרים עותקי נשימה (משפט 2 מהווה רמז מקדים עבורו).
משפט 7: “יש אוכל מערבי – משפט היוצר אנרגיית יאנג מתפרצת, שמחה, כוח והנאה משותפת לכל!
משפט 8: “וו איי ני” – המשפט המסכם של נעמה-גווה טומן בחובו את כל פעילות אמנות זו- בשיר ובשמחה, בהנאה מהדרך, עם חיוך ומנגינה, ההרמוניה מתגברת והשלווה מתפשטת בכל עד לביצוע מדיטציית אוטובוס בתנועת הפה הפתוח. מומלץ לבצע משפט זה עם צ’י קונג האלה.
וברצינות לרגע – תודה. תודה שעזרת לנו ודחפת אותנו ובזכותך נהננו מנופיה ואוצרותיה הרבים של סין, יצאנו עם זיכרונות רבים, הרגשה שמיצינו כל יום עד תום ופשוט הייתה לנו חוויה של פעם בחיים.
קבוצת הבה-גווה,
מכללת ילון.

שלום לכולכם
אני רוצה להודות לכם על המילים היפות שאתם מעלים על הכתב פה. אכן, גם אותי החוויה עדיין מלווה ביומיום ונשאר לי טעם של עוד. אני מודה לכל אחד ואחד מכם, שכן בזכותכם נוצרה האוירה שנוצרה. כל אחד תרם לה, ובזכות האכפתיות שכל אחד הפגין לחברו ולקבוצה, עברנו גם את הרגעים הפחות נוחים בצורה נעימה, כיפית וקלילה. בלעדיכם הטיול לא היה יוצא כמו שהוא יצא – מדהים, מקסים וכל כך כיפי ומלא חום, לפחות בתחושתי. תודה על הכתף ועל ההירתמות, דברים אלו עשו את הטיול, אתם עשיתם את הטיול.
אני רוצה להודות תודה עמוקה ומיוחדת לנעמה, שתמיד עמדה לרשות האנשים בלי חשבון ובאמת יצרה לנו טיול מדהים והובילה אותו בחוזק יד ובחן רב. מאד נגע לליבי ההשקעה, מגדול ועד קטן למשל ההדפסות, ההרצאות והדאגה שיהיה גם תרבות, רקע היסטורי וכו’… אפילו בשעת הארוחות דאגה לקבוצה לפני הכל. המקצועיות שלך לאורך כל הטיול היתה לעילא ולעילא. אני באמת מודה לך תודה מיוחדת, לך ממני, אישית, ואני משוכנע שגם מכולם. שאפו גדול ממני והרבה הערכה!
שנמשיך להתאקלם בקלות ולהנות מהחוויה שמהדהדת לנו,
נתראה,
ירון בנימיני.

היי נעמה,
אני לא משהו מילים בפומבי אז רציתי לרשום לך באופן אישי, עכשיו כשקצת התחלתי להתאפס ולהתאושש מהדחף העז לעלות על הטיסה הקרובה לסין, כמה מדהים היה ותודה ענקית על הטיול הזה.
אני לא יודעת אם את זוכרת, אבל לפני 4 שנים כשטסתי לסין חזרתי מוקדם לארץ עם הזנב בין הרגליים וחשבון פתוח עם מדינה שהיתה אז מאיימת, לא נעימה ומלאה במחלות ופציעות בשבילי. אם החוויה ההיא היתה נוראית החוויה הנוכחית היתה ההפך המוחלט ומעבר לזה.. כל כך נהנתי מסין, מכל חלק בה שזכינו לראות, שאני באמת רק רוצה לחזור לעוד, וברור לי (במיוחד בשל הניסיון הקודם) שהרבה מאד מזה זה בזכותך.
הרמת לנו טיול מדהים, באמת, ואני שעבדתי איתך עליו שנה מראש יודעת (אולי רק על קצה המזלג, אבל עדיין) כמה השקעה ועבודה היתה כרוכה בכך עוד לפני שבכלל הגענו לשם.
אמרתי את זה עוד בערב סיום בסין אבל זה כ”כ נכון – קשה לומר במילים מה היה, יש כ”כ הרבה דברים מקסימים, מיוחדים ונהדרים שעשינו שם, והאירגון שלך היה מדהים ומדליק לראות – החל מהרעיון המצוין של הערכות שמע, דרך כל הידע על התרבות והחברה (מה עם להעביר איזשהו שיעור בחירה באוניברסיטה לגבי התרבות הסינית? ;-)) וכלה בסינית שוטפת שתמיד היה כיף לשמוע ולרצות לדבר ככה גם 🙂
אני לא יכולה לתאר לעצמי טיול כזה מדהים בלעדייך, אז פשוט ת ו ד ה !
ענבל משה.

שלום נעמה,
תודה רבה לך שוב ושוב. ההדרכה שלך היתה מעולה: ההסברים ממצים, לא מעיקים, ברוח שובבה, מגוונים; לימוד השירים בסינית היה מקסים ובמקום, במינון הנכון. את ידעת לקרוא את הקבוצה ולהבין את מרכיביה, ובהתאם ניווטת אותנו בהצלחה. שמרת על איזון נכון בין כל המרכיבים של ההדרכה, בין כל המרכיבים של הקבוצה על גילאיהם ועיסוקיהם השונים, ותמיד עם חיוך, לא נלחצת ולא מלחיצה בשום נושא. עזרת לנו ברגעים הקשים עם החדרים במלון באמיישן, ולא הרפית עד שהבעיה נפתרה. ההמלצות שלך היו תמיד טובות, הצלחת “לאלף” אותנו שנעמוד בזמנים (יחסית לישראלי המצוי). הפגנת סבלנות וסובלנות כלפי כל חברי הקבוצה, צעירים כמבוגרים יותר, הקשבת וענית לכולם בכבוד. ממש מושלמת!
תודה, תודה, תודה,
מלאכי דניאלי.

חברים יקרים,
אכן מילים יפות מועלות על גבי המיילים שיכולות ולו במעט לסכם את עוצמת החוויות שחווינו.
עבורי אישית הטיול לסין מהווה ציון דרך בדרכי לרוחניות, שחלקתי אותו עם אנשים שאת רובם לא הכרתי ואין ספק שלאחר ההיכרות האינטנסיבית – קשה לי לדמיין האם אפשר היה ליצור קבוצה איכותית יותר מזו. לכאורה, אפשר היה לטעות מכיוון שהתקבצו להם אנשים בגילאים שונים, גוונים וקצוות שונות, שלמישהו מבחוץ קשה היה להבין מה מחבר בניהם, את כולם חיברה מקשה אחת והיא הערכתנו הרבה לירון כאדם ולרמת המומחיות והמקצועיות שבו. החיבור שהחל מירון, פרץ בעיגולים ובשמיניות דרך מקצועיות שלווה ורוגע שהשרה ירון על כולנו ויצר קבוצה מיוחדת במינה בעלת יכולת סינרגיה מדהימה שיצרה את כל מה שפרטו חבריי במיילים הקודמים – וזה לא מובן מאליו !!  כמוביל טיולי שטח בארץ מספר שנים – מניסיון אני יכול לומר לכם שלא קל ליצור קבוצות כאלו ועל כך ירון, תודה.
ואילוליא נעמה שהשלימה את ירון בצורה כל כך מושלמת ממש יין ויאנג החווייה הזו לא הייתה יכולה להיות עצומה כפי שהיא הייתה. נעמה – בייחוד לאור ההתקלות עם לירון ואיתי בימים הראשונים, חייב לפרגן לך מכל הלב, ההתנהלות שלך לאחר המקרה ראוייה להערכה, השכלת לגשר על הפער שנפער בצורה נבונה וחכמה. כאמור,  מניסיוני את מדריכה מארגנת ומנהלת טיולים בחסד עליון – לא פגשתי הרבה שכמותך ועל כך, תודה.
זו הרגשה נפלאה כשמקבלים מעל ומעבר עבור התשלום. רוצה להודות לענבל שבצניעותה הרבה עומדת מאחורי מהלכים רבים בתכנון הטיול, וכמובן לכל אחת ואחד מכם ששמחתי להכיר, ללמוד ולהכיל את התוספת שלו/ה לקבוצה ולהצלחת הטיול.
ובפעם האחרונה,
תודה לכולכם,
יניב טל.
קישור לאתר של “מכללת ילון” לימודי טאי צ’י, צ’י קונג וקונג פו –  http://www.kungfu.co.

facebook
youtube
contact us
contact us