טיול עצמאי ליפן – פנינה ומותי צימרמן, שלומית ושלמה וולפיש – מרץ – אפריל 2014

שלום נעמה,

נהנינו מאד מהטיול ליפן. התכנון היה מסודר והסתדרנו היטב במעברים השונים. המדריכות היו טובות, במיוחד אמי, בקיוטו שהיא גם חביבה מאד.

 

כמה הערות בונות שיוכלו אולי לשמש למטיילים הבאים:

1. לציין בדף הנחיות לרכבות ולוחות הזמנים, שיש לבדוק בתחנות הרכבת את הרציף והשעה כי אלו משתנים ולא לסמוך על מה שכתוב בתוכניה. יצא לנו פעמיים לעמוד ברציף לא נכון ורק במזל זיהינו שהרכבת שלנו לא מצויינת בשלט האלקטרוני ורצנו לברר היכן מיקומה החדש. כמו כן את הפעלת כרטיס ה-JR מומלץ לעשות מיד ביום שמגיעים אחרת יתכן ולא יהיו עליה מקומות שמורים, או לחילופין שיציינו שאם אין מקומות שמורים לבא מוקדם, לברר את מספרי הקרונות שאינם שמורים ולעמוד במקום המסומן עבורם לפני שנוצר תור ארוך.

 

2. בסוף, בנסיעה מהמלון בטוקיו לשדה התעופה – יש שאטל שאוסף ישירות מהמלון לשדה. העלות זהה לעלות כרטיס הרכבת אך חוסך סחיבת המזוודות עד הרכבת ובהמשך מרציף לרציף .

 

3. למחפשים מזון צמחוני (תחליף כשר או אחר), יש אפליקציה בשם HAPPY COW  שעולה פרוטות ומראה בכל מקום בו נמצאים את המסעדה הקרובה ביותר לפי צמחוני או טבעוני. זה עבד לנו מצוין והאוכל היה טעים.

 

4. היו לנו מספר ימי גשם בהם אין הפוגות, פשוט יורד ללא הפסק ולא רק זרזוף. הלכנו עם מיטריות, כמו כולם ועשינו את רב המסלול, אבל יש דברים עליהם ויתרנו.

 

5. בTAKAYAMA ניתן לקצר את הביקור לחצי יום ולתת יותר זמן לפארק היפה ב-KANAZAWA .

 

נעמה, שיהיה לך חג שמח,
להתראות,
פנינה צימרמן

facebook
youtube
contact us
contact us