דף הפייסבוק שלנו:


 
לקבלת פרטים נוספים,
אתם מוזמנים ליצור קשר עם
נעמה דור
052-8882611

 077-7882611

או לשלוח מייל אל:
DorNaama@Havayot-Baderech.co.il

הרשמו לקבלת עידכונים מאיתנו:

טיול לסין – מסלול קלאסי כולל ההר הצהוב - 20 יום                                                                                               


 
דף הבית >> מסלולים >> טיול לסין – מסלול קלאסי כולל ההר הצהוב - 20 יום
טיול לסין, המעצמה התרבותית העתיקה והגדולה ביבשת אסיה שהשפיעה רבות על התרבויות השכנות לה וכיום משפיעה על העולם כולו. טיול לסין, מביא למטייל בה תמונות וחוויות שונות שילכו איתו לאורך תקופה ארוכה. סין, ארץ שחלקיה השונים מפגישים את המטייל עם צדדים מגוונים, חדש מול ישן, עירוני מול כפרי, מסורתי מול מודרני, היסטורי מול יומיומי.
במהלך הטיול לסין תיווצר היכרות אמיתית ומעמיקה לתייר המערבי במפגשו עם תרבות עתיקה זאת.   
                                                   
 
מסלול הטיול הינו דוגמא אפשרית לטיול עבור קבוצה סגורה או לטיול פרטי למטייל העצמאי.
לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר

 


מסלול הטיול: בייג'ינג, שיאן, צ'אנגדו, לשאן, אמיישאן, ליג'יאנג, קונמינג, גווילין, יאנגשו, האנגדזו, טונסי, ההר הצהוב, עיירת המים וו-זן, שאנגחאי
 
ימים 1 – 5 תל אביב - בייג'ינג
טיסה לא ישירה מתל - אביב דרך יעד נוסף אל בייג'ינג. נחיתה בבייג'ינג ביום למחרת ותחילת הסיור בעיר בהתאם לשעת ההגעה.
מחוז בייג'ינג, (BEIJING) אחד מארבעת המחוזות העצמאיים בסין ובירתה של סין ב – 500 השנים האחרונות. עיר גדולה ומרכזית המשפיעה על ערים אחרות ברחבי סין. 
 
את הימים הבאים נקדיש לביקור באתריה המרכזיים של העיר: נבקר בעיר האסורה ששימשה כביתם ומשכנם של 24 קיסרים, בכיכר טיאן אן מן, כיכר גדולה ומרהיבה שבמרכזה נמצא המוזילואום של מאו והיא ידועה במערב "בזכות" מאורעות 1989, נמשיך אל ארמון הקיץ, בצפונה של העיר, ששימש את הקיסרית האחרונה ואת פמליתה. נסיעה אל מחוץ לעיר אל אזור החומה הגדולה בחלק שנקרא מו טיאן יו, אחד מסמליה המפורסמים של סין, עליה עם רכבל, סיור רגלי על החומה המרשימה וירידה רגלית ממנה. המשך אל דרך הנשמות שמובילה אל אזור קבריהם של 13 קיסרי שושלת מינג, ביקור במתחם האומנויות 798 המביא את עבודותיהם של אמנים סיניים וראייתם את תרבותם בעבר וכיום.
נבקר במקדש השמיים והפארק הסובב אותו, המשמש את תושבי העיר המבוגרים כמתנ"ס שוקק חיים לפעילויות שונות ומגוונות: התעמלות בוקר, טאי צ'י, ריקוד מניפות ופעילויות רבות אחרות. נגיע אל רחוב WANG FU JING ואל שוק האוכל הלילי הידוע במגוון המנות "המיוחדות" שבו. סיור רגלי באזור החוטונגים, אזור מגורים ישן הבנוי לפי הבנייה המסורתית של חצרות חצרות שבשנים האחרונות עובר שחזור ושימור. בהתאם לזמן ביקור באחד מהשווקים הגדולים של בייג'ינג.
באחד מהערבים נתכבד בארוחת ברווז פקין מפוארת, מנה קיסרית האופיינית לבייג'ינג. נצפה בהופעת קונג פו, המגלה לצופה את עולמם של נזירי שאולין.
בשעות אחה"צ של יום 5 העברה אל תחנת הרכבת ועליה לנסיעה ברכבת חדישה ומהירה אל שיאן (מושבים מח' 2). הגעה אל שיאן והעברה למלון. לינה בשיאן.
 
יום 6  שיאן, הבירה העתיקה של סין  
העיר שיאן (XIAN), בירת מחוז שאאנסי, ידועה בזכות אתר קבר חיילי הטרקוטה שנמצא במקום.
ביקור בקבר חיילי הטרה קוטה, מתחם קברו של הקיסר הראשון שאיחד את סין, הקיסר צ'ין שה-חואנג, במאה ה – 3 לפנה"ס. קבר שנחתם ונחשף שוב רק בשנת 1974. המשך אל פגודת האווז הגדולה, שנבנתה במקור במאה ה - 7 ובתוכה אוכלסו כתבים בודהיסטים. המסגד והרובע המוסלמי, שנמצא במרכזה של העיר העתיקה, דבר המצביע על חשיבותה של הקהילה המוסלמית במקום. סיור על חומת העיר העתיקה. נתכבד בארוחת כופתאות מפוארת במסעדת הדגל המתמחה בהכנת הכופתאות, ארוחה האופיינית לעיר ששימשה כמוצאה של דרך המשי לאורך השנים. לינה בשיאן. 
 
יום 7 מחוז סיצ'ואן, פסל הבודהה הגדול של לשאן
טיסה אל צ'אנגדו (CHANGDU), בירת מחוז סיצ'ואן (SICHUAN), מחוז ארבעת הנהרות, אחד מהמחוזות הגדולים בסין ויצרן האורז הגדול שבה.
נסיעה אל לשאן (LESHAN), שבנקודת המפגש של שלושת הנהרות שעוברים דרכה נבנה פסלו של הבודהה הגדול ביותר בעולם, שגובהו 71 מ'. שייט מול פסל הבודהה ועליה אל המקדש שבראשו. המשך ללינה באמיישאן.
 
יום 8 אמיישאן – אחד מארבעת ההרים הקדושים בבודהיזם
יום טיול מרהיב על הר אמיישאן (EMEISHAN). עליה עם הרכבל אל מקדש עשרת אלפים השנים, מקדש פעיל הנמצא בגובה של כ – 1000 מ', אחד מהמקדשים הגדולים הנמצאים על ההר. ירידה וטיול דרך צמחיה עשירה של ההר והמקדשים שנותרו עליו, דרך שמורת הקופים שמקום. לינה באמיישאן.  
 
יום 9 צ'אנגדו – ליג'יאנג  
נסיעה חזרה אל צ'אנגדו וביקור בשמורת דובי הפנדה המאפשרת מפגש עם החיה המזוהה ביותר עם סין. ביקור בחלקה העתיק של העיר שבו אפשר עדיין להפגש עם אנשי העיר היושבים להנאתם בבית תה מסורתי. ארוחת ערב ונסיעה אל שדה התעופה לטיסה אל ליג'יאנג, אחת מהערים היפות בסין. העברה למלון
 
ימים 10 - 11 ליג'יאנג, עיר תעלות מים קסומה 
מחוז יוננאן, המרכז בתוכו מבחר גדול של מיעוטים שהגיעו למחוז לאורך ההיסטוריה. ברחבי יוננאן גרים מעל 20 קבוצות שונות של מיעוטים וכל אחד עדיין משמר את מסורת תרבותו.
ליג'יאנג (LIJIANG), עיר קסומה הבנויה בתי עץ לצד תעלות מים ומוקפת נוף הרים, שגובהה 2,400 מ', נמצאת תחת שימור של אונסק"ו והיא מרכזם של בני מיעוט הנאשי, מיעוט מטריארכאלי שבו האישה מנהלת את החצר הביתית.
נסיעה אל עיירת שה-גו (=תוף האבן), הנמצאת על עיקולו הראשון של הנהר הארוך המוכר במערב בשם נהר היאנגצה. ערוץ דילוג הנמר, אחד מחלקיו של נהר היאנגצה, הנמצא בערוץ שעומקו הכולל הוא 3,900 מ'. בריכת הדרקון השחור, שהפכה לסמלה של ליג'יאנג, נסיעה אל באישה, בעבר בירת בני הנאשי וסיור ברחובותיה היפים של העיר ליג'יאנג שבערב לובשת גוונים אחרים. לינה במלון בעיר העתיקה.
 
יום 12 קונמינג – גווילין - יאנגשו
יום ארוך לפנינו! טיסת בוקר אל קונמינג (KUNMING), בירת מחוז יוננאן. נסיעה אל יער האבן, שבו נפגש עם תופעת הקרסט של אבני גיר שלאורך השנים עוצבו על ידי גורמי הטבע ויוצרים תצורות מיוחדות ומעניינות. בין שביליו נמצאים בני מיעוט הסאני הידועים ברקמות המיוחדות שלהם. ביום זה תתקיים ארוחת פיקניק. חזרה אל שדה התעופה לטיסת אחה"צ אל גווילין. העברה למלון ביאנגשו (YANGSHUO), עיירת תרמילאים ותיקה.
 
ימים 13 – 14 יאנגשו, עיירת התרמילאים  
יום טיול בעיירה יאנגשו. נתחיל בטיפוס אל גבעת הירח, לנקודה המשקיפה על האזור הכפרי העוטף אותה. המשך לביקור בשוק המקומי לסיור הכרות עם המוצרים המקומיים ומשם לשיעור בישול חוויתי והתנסות בהכנת מאכלים מקומיים. לאחר הכנת המנות נשב לאכול את מעשה ידנו לתפארת. שייט על נהר לי בין הצוקים המרשימים שבאזור. באחד מהערבים מופע "רשמים" שבוים ע"י אחד מהבמאים הידועים של סין, ג'אנג יימו, הבמאי שביים את טקס פתיחת האולימפיאדה בבייג'ינג בשנת 2008. לינה ביאנגשו.
ביום הבא נסיים את ביקורנו במקום ונחזור בנסיעה אל גווילין לטיסה אל האנגדז'ו. ארוחת ערב ולינה בהאנגדז'ו.
 
יום 15 האנגדז'ו 
מחוז ז'ה ז'יאנג (Zhejiang), אחד מהמחוזות הקטנים והצפופים ביותר בסין. בעבר היה אחד מהמקומות שבו התפתחה ופרחה התרבות הסינית.
האנגדז'ו, בירת המחוז ואחת הערים המתוירות בתיירות הסינית, ידועה בזכות האגם המרכזי שבה. שייט קצר על האגם המערבי ומשם נסיעה של כ-4 שעות אל אזור ההר הצהוב. ביקור באחת מעיירות המים הקטנות שבאזור, הליכה בין הסמטאות והגשרונים שבה. נסיעה אל העיירה העתיקה טונסי לארוחת ערב ולינה. 
 
יום 16 ההר הצהוב
נסיעה אל ההר הצהוב ועליה עם רכבל אל מסלולי ההליכה הרבים שעליו. סיור רגלי בין נקודות התצפית והמסלולים השונים. בשעות אחה"צ ירידה עם רכבל ונסיעה חזרה אל טונסי לסיור רגלי ברחוב העתיק ולארוחת ערב. לינה בטונסי.
 
יום 17 עיירת המים וו-זן – אל שאנגחאי
נסיעה של כ – 4 שעות אל עיירת המים הקסומה וו-זן (WUZHEN) שבתוכה מבחר גדול של בתי מלאכה מסורתיים. סיור בין בתי המלאכה המקומיים והתרשמות מהחיים במקום. המשך נסיעה אל שאנגחאי ותחילת הסיור בהתאם לשעה. לינה בשאנגחאי.
 
ימים 18 – 20 שאנגחאי – חזרה ארצה  
מחוז שאנגחאי, (SHANGHAI), עיר מחוז עירונית. עיר חדשנית, מודרנית, מתפתחת, צבעונית ועמוסה. העיר מחולקת על ידי נהר HUANGPU שמחלק אותה לחלק הישן, המערבי, הנקרא פו-סי (PU-XI) וחלק חדש ומודרני, המזרחי, הנקרא פו-דונג (PU-DONG).
ביקור במוזיאון שאנגחאי, מוזיאון מרהיב המביא מוצגים בתחומים שונים מתרבותה של סין, ברחוב נאנג'ינג, הרחוב המרכזי בתחומי הרובע הבריטי הישן שכיום משמש כרחוב מסחרי, בבאנד, הטיילת של שאנגחאי בצידו המערבי, בגני יו יואן, הרובע הסיני בתחומי העיר ובבזאר הצבעוני והיפה שמסביב, בבניין ג'ין מאו, עליה לנקודת התצפית שבקומה 88, במוזיאון בניין הטלוויזיה המביא את ההיסטוריה של העיר שאנגחאי, בשוק המותגים שמרכז מבחר עצום של מוצרים מכל סוג ומידה. שייט לילי על נהר חואנגפו מול בניינה המוארים של העיר שאנגחאי. מופע אקרובטיקה מרהיב.
בשעות הבוקר של יום 20 העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה אליה נגיע אחרי חצות. ברוכים הבאים ארצה!
 
 
 
הטיול מבוסס על התנאים הבאים:
לינה: במלונות טובים ברמת תיירות של 4* - 5* או הטובים בנמצא שנבחרו בקפידה. רשימת מלונות סופית תוגש למטיילים לפני מועד היציאה לטיול.
 
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון, ארוחת בוקר וארוחת ערב חמה.
טיול בסין הוא גם חוויה קולינרית! במהלך הטיול ננסה להביא טעמים והתנסויות ממבחר המטבחים המקומיים והמנות המיוחדות לכל מחוז שבו נבקר במהלך הטיול לסין. 
 
תחבורה: טיסות בינלאומיות דרך יעד נוסף, מת"א אל בייג'ינג וחזרה משאנגחאי, נסיעת רכבת מהירה מבייג'ינג אל שיאן (מח' 2), 5 טיסות פנים לפי תוכנית הטיול, אוטובוס גדול וממוזג.
 
קבוצה: גודל הקבוצה 20 – 24 מטיילים. מדריכ/ה ישראלי/ת בליווי מדריכים מקומיים.
 
הופעות: בייג'ינג – מופע קונג פו, יאנגשו – מופע "רשמים" (מושבים משודרגים), שאנגחאי – מופע אקרובטיקה.

המחיר כולל: מערכות שמע אישית לכל מטייל (מ-20 מטיילים), אשרת כניסה לסין, תשר לנותני שירות מקומיים (מדריכים מקומיים, נהגים וכו'), טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד למשך יום הפעילות, לינה במלונות 4 – 5*, 2 ארוחות מדי יום, כניסות לאתרים המצוינים במסלול הטיול, הופעות פולקלור המצוינות במסלול הטיול.
 
המחיר אינו כולל: מיסי נמל והיטל בטחון לטיסות בינלאומיות, ביטוח רפואי ומטען, שתייה והוצאות אישיות, ארוחות שאינן כלולות. כל דבר שאינו נכלל בסעיף כלול. תוספת ליחיד בחדר.

מסלול הטיול הינו דוגמא אפשרית לטיול עבור קבוצה סגורה או לטיול פרטי למטייל העצמאי.
לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר


 לשאלות ניתן ליצור קשר עם נעמה דור 052-8882611
 
© חוויות בדרך - טיולים מודרכים בסין, מרכז אסיה והקווקז                                                                                דף הבית | מפת האתר