דף הפייסבוק שלנו:


 
לקבלת פרטים נוספים,
אתם מוזמנים ליצור קשר עם
נעמה דור
052-8882611

 077-7882611

או לשלוח מייל אל:
DorNaama@Havayot-Baderech.co.il

הרשמו לקבלת עידכונים מאיתנו:

טיול לאוזבקיסטן - קסמה של דרך המשי - 9 ימים - 2016                                                                                               


 
דף הבית >> מסלולים >> טיול לאוזבקיסטן - קסמה של דרך המשי - 9 ימים - 2016
טיול בהדרכת סיגל גבע - מגנס

טיול לאוזבקיסטן הוא טיול אל אחת מהמדינות המרכזיות והמפוארות על דרך המשי האגדית. מקום בו עברו נתיבי מסחר, רעיונות והמצאות, סחורות, נוודים וצבאות שונים לאורכה של ההיסטוריה. מפגש עם ארמונות מפוארים, מסגדים כחולים, שווקים צבעוניים וערים עתיקות בינות נאות מדבר. 

 

   
   
מסלול טיול: טשקנט, סמרקנד, שחריזבס, בוכרה, חיווה, טשקנט
 
יום 1 ת"א - טשקנט
טיסה ישירה מתל אביב לטשקנט (13:55 < 20:55). הגעה בשעות הערב, עצירה לארוחת ערב מאוחרת ולאחר מכן העברה למלון במרכז העיר.
ארוחות: ארוחת ערב במסעדה מקומית
 
ימים 2 - 3 סמרקנד
העברה מוקדמת לאחר ארוחת בוקר קלה אל תחנת הרכבת ועליה לרכבת בוקר מהירה אל סמרקנד (08:00 > 10:00).
תחילת הסיור בעיר סמרקנד, אחת מהערים הגדולות והמפוארות באוזבקיסטן ששימשה כבירתו של האמיר טימור במאה ה - 14, נבנתה בידי אדריכלים ואומנים שהגיעו למקום לאחר כיבושיו של האמיר טימור ברחבי העולם. מקור שמה מגיע מהמילה "מרקנדה" כלומר עיר מסחר משום מיקומה המרכזי על דרכי המסחר העתיקות.
 
ארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחריה ביקור ברחבי העיירה בין המבנים המפוארים שעדיין מקשטים ומפארים אותה.
כיכר רג'יסטן והמסגדים המפוארים שבה, שהפכו להיות סימלה של העיר. בשהי-זינדה, מתחם בו קבורים בני משפחות המלוכה שהפך מוקד עלייה לרגל המחליף את העליה אל מכה. מוזוליאום גור- אמיר שבנה האמיר טימור-לנג לנכדו האהוב. מסגד ביבי-חאנים שבעברו היה ידוע כגדול בעולם המוסלמי. מצפה הכוכבים של אולוג בק. ברובע היהודי שבו עד היום מתגוררת קהילה יהודית פעילה ובשוק המרכזי שאוגר בתוכו מבחר גדול של מוצרים ומצרכים מרהיבים לעין המצלמה.
ביקור במפעל לייצור שטיחים ממשי, אחת מהאומנויות המקומיות. במוזיאון אפרוסיאב אשר מתעד את ההתיישבות הישנה שהיתה כאן בעבר. ביקור בבית הקברות היהודי אשר אימץ מנהגים מקומיים, בקברו של הנביא דניאל, קבר ארוך המשמש כמקום לבקשת משאלות.
ביקור בסדנא ליצור מוצרי נייר בשיטה מסורתית, בבית קלנדרוב, יהודי עשיר שנאלץ לתרום את ביתו למדינה בתקופה הסובייטית וכיום משמש כמוזיאון מרשים. בערב מופע מוזיקה קלאסית מרשים.
ארוחות: בערב אחד ארוחת ערב במסעדה מקומית ובערב שני ארוחת ערב בבית יהודי מקומי. ארוחת צהריים במסעדה מקומית.
 
יום 4 סמרקנד – שחריזבס - בוכרה
נסיעה של כשעתיים ברכבים קטנים (בכל רכב עד 4 מטיילים ובנוסף נהג מקומי) מסמרקנד אל שחריזבס מקום הולדתו של המנהיג האוזבקי, האמיר טימור לנג. כיום נותרו במקום שרידים לעברה המפואר של העיר.
ביקור באק סריי, שרידי ארמונו, במתחם דוראוט סדות "מקום הכוח" מתחם שיועד לקבורת בני משפחתו של האמיר טימור ובו מאוזילאום של מקורבים שונים, מתחם ששרד מהמאה ה-14. בסיום הביקור התחברות לאוטובוס גדול והמשך נסיעה של כעוד 5 שעות אל בוכרה.
ארוחות: ארוחת צהריים בגסט-האוס מקומי בשחריזבס, ארוחת ערב בבית מקומי

ימים 5 – 6 בוכרה
בוכרה היא עיר נעימה שבעבר היו בה בריכות מים רבות וכיום נשארו בה רק כמה בודדות. הקהילה היהודית בבוכרה עדיין קיימת ומקיימת אורח חיים מסורתי לצד המרכז המוסלמי הגדול שנמצא בעיר.
 
היומיים הבאים יוקדשו להכרות וסיור בבוכרה, אתריה וסביבתה.
ביקור בארק של בוכרה מבצר ששימש כמקום מגוריו של האמיר. במוזוליאום איסמעיל סמני, מבנה ארכיטקטוני מרשים ובו קבורה משפחה פרסית ששלטה באזור. משם למעיין צ'אסמה איוב. סיור סביב לאבי האוז, כיכר המהווה כמרכז העיר ובה בריכת מים מרשימה המוקפת עצי תות עתיקים. ביקור במסגד קאלון, המסגד הגדול של בוכרה, שבסמוך אליו נישא לגובה של כ-42 מטר מינראט קאלון, במדרסת מירי ארב ובמדרסות מקומיות נוספות. בנוסף ביקור בכיפות השוק שבמקום שכל אחת מהן מתמחה בממכר של מוצרים אחרים: זהב, החלפת כפסים ושל משי. ביקור בסדנת רקמת זהב אוזבקית, בבית אציל מקומי מהמאה ה – 19 שם אפשר יהיה לראות תצוגת אופנה של בגדים מסורתיים.
ביום הבא יציאה מאזור העיר אל ביתו של קדר מקומי בגיז'-דובאן כדי לראות את עבודותיו המיוחדות. המשך אל המוזוליאום המרשים בהאודין נאקש-בנדי השייך לזרם הסופי ובארמון הקיץ סיטוראי מוחי חוסה, ארמון הקיץ ששימש את האמיר האחרון של בוכרה. ביקור בבית יהודי לשעבר ועל קירותיו עדיין שמורים העיטורים בעברית.
באחד מהערבים הופעת פולקלור מקומית במדרסה המפוארת, מדרסת נאדיר דיוואן באגי, ששימשה בעבר כתחנת דרכים על דרך המשי. לינה בבוכרה ברובע היהודי שבעיר העתיקה. .
ארוחות: ארוחת צהריים אצל הקדר בגיז-דובאן, ארוחות ערב במסעדות מקומיות או בבתים פרטיים. 

יום 7 מעבר מבוכרה אל חיווה
יום נסיעה ארוך של כ – 7 שעות בו חוצים את מדבר קיזילקום בדרך אל העיר חיווה. נסיעה דרך דרכי המדבר ששימשו את שיירות הסוחרים שעברו במקום. במקביל לנתיב נהר האמודריה, אחד הנהרות הגדולים במדינה, שמוצאו בהרי הפמיר ובעבר הגיע אל ימת ארל הגוועת.  
הגעה בשעות הערב לארוחת ערב וסיבוב רגלי ראשוני בעיר העתיקה (בהתאם לשעת ההגעה). לינה בחיווה.
ארוחות:ארוחת פיקניק בדרך, באחד מהמסעדות המקומיות שלאורך נהר האמודריה. ארוחת ערב במסעדה מקומית או בבית המלון
 
יום 8 חיווה  
העיר חיווה היא עיר עתיקה שהשתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים ונמצאת כיום תחת הגנת אונסקו. זוהי עיר מוזיאון קסומה המוקפת חומות, נראית כאילו יצאה מסיפורי אלף לילה ולילה ומציעה למטייל בה מראות מהחיים בתקופה בה דרך המשי היתה בשיא פעולתה ושימשה את הסוחרים שעברו על דרכה במתן שירותים שונים.
 
סיור רגלי ברחובות העיר העתיקה איצ'אן קאלה בין הארמונות והשווקים. ביקור במדרסת מוחמד אמין חאן ובמינרט קאלטה המשובץ אבני הטורקיז, אחד מסמליה המרשימים של העיר. במסגד ג'ומע, מסגד עץ שכבר אינו נמצא בשימוש ובו 218 עמודי עץ מגולפים. במאוזילאום פחלוון מחמוד, קברו של מושל חיווה שהיה פילוסוף, משורר ומתאבק, שאליו מגיעים מתפללים כדי לקבל את ברכת המת. במאוזוליאום איסמעיל חוז'ה מקום שהייתו של החאן האחרון. מבצר קוניה ארק השימש כמצודה של שליטי העיר וארמון טש חובלי ששימש את משפחות השליטים. ביקור בבתי מלאכה מסורתיים שהוציאו את שמה של חיווה כמרכז עבודות עץ וקרמיקה.
בשעות אחה"צ המאוחרות העברה אל שדה התעופה לטיסת ערב אל טשקנט. העברה למלון
ארוחות: ארוחת ערב מוקדמת במסעדה מקומית לפני הטיסה. 
 
יום 9 טשקנט - ת"א
יום סיור בעיר טשקנט, היום עיר רוסית מודרנית לאחר ששוקמה מרעידת האדמה שהתרחשה בה בשנת 1966.
סיור באתרי העיר החדשה והישנה. במדרסת ברק חאן המשמשת גם כספריה בה נמצא אחד מ-4 העתקים העתיקים ביותר של הקוראן, מוזילאום קאפאל ששי, קברו של מלומד מוסלמי מהמאה ה -16, כיכר אמיר טימור שבמרכזה ניצב פסלו של המנהיג המקומי הנערץ, במוזיאון לאומנות שימושית הכולל מוצגים שימושים מתק' שונות, ובשוק המקומי הגדול של טשקנט המלא צבעים וריחות של מרכז אסיה.
בשעות הצהריים חזרה אל שדה התעופה לטיסת ערב מוקדמת חזרה ארצה (18:50 > 22:25). 
ארוחות: ארוחת סיום במסעדה מקומית.
 
 
 
הטיול מבוסס על הפרטים הבאים:
לינה: מסלול הטיול מבוסס על המלונות הבאים או דומים להם. המלונות ברמת 4* או הטובים בנמצא.

 
 
Cities
 
Tourist Class Hotels
Tashkent
 
Lotte City Hotel 4* or similar 4*
Samarkand
 
Platan Boutique or Grand Samarkand Superior or similar 4*
Bukhara
 
Sasha & son or Asia Bukhara 4 Or similar 4*
Khiva
 
Khiva Kheivak hotel or  Asia Khiva 3* or similar
 
 
תחבורה: טיסה בינלאומית ת"א-טשקנט-ת"א, רכבת טשקנט – סמרקנד, טיסה פנימית חיווה - טשקנט, אוטובוס ממוזג צמוד בהתאם למספר המטיילים, רכבים קטנים במעבר מסמרקנד אל שחריזבס.  
 
כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר במלון וארוחות ערב במסעדות או בבתים מארחים (חלק מהארוחות נערכות בבתים פרטיים לארוחה בסגנון מקומי). בנוסף כלולות עוד 2 ארוחות צהריים וארוחת פיקניק
המטבח הבוכרי הינו מטבח שהושפע מהמטבחים המקומיים של תרבויות סמוכות כגון: המטבח הפרסי והטורקי, מה שהפך אותו למטבח עשיר, מגוון ומעניין ביותר.
 
הדרכה: מדריכת הטיול סיגל גבע – מגנס
מרצה, כותבת ומצלמת את מסעותיה בעולם. מחברת הספר "סוף העולם שמאלה" המתעד את מסע האופנוע שעשתה ברחבי אוסטרליה. כותבת למגאזינים גיאוגרפיים, מדריכת טיולים ומסעות במרכז אסיה והקווקז, אוסטרליה, ניו זילנד וסיני וכן מסעות אתגרים ומסלולי 4#4 בגיאורגיה, ארמניה, בצפון תאילנד וראג'יסטן הודו. חיה עם בעלה האומן ו-3 ילדיה במושב לוזית בבית העשוי מקונטיינרים.

צוות מקומי: בליווי מדריך מקומי דובר אנגלית ונהגים מקומיים.
 
מחיר הטיול על בסיס של 20 – 24 מטיילים: 2250$
(מחיר הטיול כולל: טיסות בינלאומית, אשרה קבוצתית)
בנוסף מיסי נמל, דלק והיטלים - 60$
תוספת ליחיד בחדר - 275$
במקרה של תשלום על ידי העברה שקלית תתאפשר הנחה של 35$
 
המחיר כולל: לינה, כלכלה, תחבורה וצוות ככתוב. כניסות לאתרים המופיעים בתוכנית הטיול. תשר לנותני שירות מקומי, 2 ארוחות ביום ועוד ארוחות המפורטות בסעיף כלכלה, הופעת פולקלור מקומית, בקבוק שתיה של 1 ליטר ליום למטייל, דמי רישום וטיפול.
 
המחיר אינו כולל: ביטוח רפואי ומטען, ארוחות שאינן כלולות, שתייה והוצאות אישיות, דמי צילום באתרים. תשר למדריכת הטיול. כל דבר שאינו נכלל בסעיף כלול. תוספת ליחיד בחדר
 
הערות:
מסלול הטיול יעודכן סופית בהתאם ללוח הטיסות הספציפי לתאריך.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר יעודכן ע"י חברת התעופה תוספת המחיר תחול על המטייל. 
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום לטיול
 
                          
 
 
© חוויות בדרך - טיולים מודרכים בסין, מרכז אסיה והקווקז                                                                                דף הבית | מפת האתר